Kúzelné prázdniny

31.08.2018

Letné prázdniny sú pre deti dlho očakávaným obdobím zábavy, hier, výletov a bezstarostných dní bez domácich úloh. Pre každé dieťa sú prázdniny  časom odpočinku, relaxu a prežívania super zážitkov. 

Snahou vychovávateľov je každý rok pripraviť pre deti zážitkové aktivity, ale tento rok sa stalo výnimočnejším, vďaka nášmu milému sponzorovi. Deti špecializovanej samostatnej skupiny III.  a vychovávatelia  prežili príjemné chvíle v Malkia parku, v Olymp centre, na kúpalisku, v kine a previezli sa vláčikom Thomas po meste. V deťoch to zanechalo hlboký dojem a nezabudnuteľné zážitky, na ktoré si aj teraz rady spomenú.   


V našom meste sme navštívili Olymp Centrum, kde sme strávili  krásny deň a užili sme si kopec zábavy.
Návšteva kina je vždy mimoriadnym zážitkom. Deti vybrali  filmové predstavenia Psí detektív a Hotel Transylvania 3.
Najväčším prekvapením pre deti bol vláčik Thomas, ktorí nás čakal pred kinom. Previezli sme sa po meste a na konci sme vystúpili tesne pred detským domovom. Výlet s Happy Train Thomas deti tak potešil, že sme ho neskôr opakovali znovu.

Deti počas prázdnin spolu s vychovávateľmi navštívili miestne kúpalisko. Všetci mali ohromnú radosť. Detské atrakcie a preliezky vyčarili úsmev na tvári každému dieťaťu. Nič nie je lepšie ako sa v horúci augustový deň schladiť a za hrať s kamarátmi v bazéne.Výlet do zoo MALKIA PARK...

V zoologickej záhrade detičky videli svoje obľúbené animované zvieratká  naživo. Najviac sa im páčili tigre, korytnačky, medvede a opičky.

Smelšie deti si pohladkali a nakŕmili zebru, oslíkov a kozičku.

Návštevu zoo sme tiež opakovali o mesiac neskôr.

V rámci pracovnej výchovy sme spolu s deťmi vybudovali bylinkovú záhradku, kde pestujeme bazalku, mätu, medovku, petržlen a pažítku. Bylinky využívame na dochucovanie jedál. V budúcnosti chceme záhradu ešte zveľaďovať a dopĺňať o nové rastlinky.

Letné voľnočasové aktivity


Touto cestou sa chceme ešte raz poďakovať nášmu sponzorovi za krásne zážitky!

Grazie per una vacanza magica!


Autori: Mgr. Zahoranová, Mgr. Szabó,  Mgr. Szalmová

Ako pomôcť?

Prispieť môžete hračkami, oblečením alebo aj finančne. Každá pomoc deťom sa počíta.