Lyžovačka v Malej Lučivnej

03.12.2012

Detský domov bol obdarovaný Národným inšpektorátom práce Bratislava poukazmi na zimnú rekreáciu v Malej Lučivnej. Za odmenu sme mali možnosť vybrať šesť detí, ktoré sa počas zimných prázdnin na prelome roku 2011/2012 zúčastnili na lyžovačke.

Už samotná cesta zasneženou hornatou krajinou bola pre deti zážitkom, väčšina z nich bola plná očakávania, keďže na lyžiach mali stáť po prvý krát. Ako to už býva, začiatky výučby lyžovania a prvé jazdy na vleku sa našťastie zaobišli bez úrazov, ale nie bez vtipných situácií. Deti sa celkom rýchlo naučili základy lyžovania a o niekoľko dní už veselo svišťali dole svahom.

Po fyzicky náročných dňoch na svahu im stále zostávalo dosť energie na večerné zimné radovánky v podobe stavby snehuliaka alebo guľovačky. Niektoré večery si len užívali teplo chaty, hrali stolný tenis a futbal, niektorí prvý krát objavili čaro bubliniek v jakuzzi. Dni lyžovačky rýchlo uplynuli a deti cestovali domov bohatšie o krásne zážitky a novonadobudnuté lyžiarke zručnosti, ktoré predpokladáme, že zúročia pri ďalších lyžovačkách.   Komárno, 10. február 2012                                                                      

Autor: Mgr. Szilárd Szabó


Ako pomôcť?

Prispieť môžete hračkami, oblečením alebo aj finančne. Každá pomoc deťom sa počíta.