Letné prázdniny 2022

31.08.2022

Letné prázdniny 2022                        

...Ako každý rok, aj toto leto si deti zo špecializovanej samostatnej skupiny pobytovej formy Centra pre deti a rodiny užili leto plné zážitkov, radosti a smiechu. Poďme sa spoločne pozrieť na ich zážitky počas ,,Letných prázdnin 2022“....

 

 

...Leto odštartoval Tábor Patince, kde sa deti mohli stretnúť so svojimi kamarátmi z profesionálnych náhradných rodín Centra. Okrem iného mali možnosť venovať sa rôznym aktivitám ako napr.  plávanie, skákanie do vody, šmýkať sa na toboganoch, hranie futbalu a iných loptových hier pod dohľadom zamestnancov centra.

 

 

 

 

...Po Patinciach sme sa oficiálne rozlúčili so školou a zahájili sezónu tepla, zábavy a oddychu vo forme slávnostného posedenia na terase. Deťom sa rozdali vysvedčenia a za ich školské úspechy boli odmenení sladkým krémešom.

 

 

 

 

...Počas letných dní sa stretli s pánmi policajtmi, ktorí sú zároveň policajnými kynológmi, teda využívajú služobné psy pri ochrane zdravia, života a majetku občanov. Policajti so psami nám predviedli rôzne cviky na poslušnosť psíka, jeho ovládateľnosť a obrannú prácu. Deti si program užili a podaktoré pri jeho sledovaní  zabudli aj dýchať.

 

 

 

...Keďže toto leto bolo charakteristické vysokými horúčavami a extrémnym teplom, deti pravidelne navštevovali Termálne kúpalisko v Komárne. Okrem toho, že sa mohli schladiť, využili aj možnosť menšieho adrenalínu vo forme tobogánov.

 

 

 

...Ani tento rok nesmela chýbať jazda vláčikom ,,Thomas Expres“. Počas jazdy sa deti mohli kochať krásami Komárna. Na námestí zažili vychádzajúceho a trúbiaceho husára na hodinách veže Mestského úradu Komárno.

 

 

 

 

 

...Z jazdy vláčikom sa deti presunuli k Váhu do ZOO Parku, kde stretli kúpajúce sa slony, maškrtné kozy, rozkošných zajačikov, nebezpečné krokodíly a mnohé iné zvieratká. Niektorí odvážlivci zvieratká kŕmili, ostatné deti sa s rešpektom z diaľky pozerali. 

 

 

 

 

 

 

...Hitom tohto leta sa stala animovaná rozprávka ,,Mimoni 2 - Zloduch prichádza“, ktorú mali deti možnosť vidieť v Kine Tatra Komárno. Kúpili si lístky a pukance, a s nadšením zasadli do kinosály, kde im pred samotným filmom pustili humorné videá. 

 

 

 

 

 

 

 

Vďaka patrí vychovávateľom a všetkým zainteresovaným kolegom, ktorí sa spolupodieľali na vytvorení bohatého letného programu plného skvelých výletov, zážitkov a aktivít.

 

Vypracovala: Mgr. Dominika Habarová

Ako pomôcť?

Prispieť môžete hračkami, oblečením alebo aj finančne. Každá pomoc deťom sa počíta.