Letné prázdniny 2021

31.08.2021

Každoročne sa deti zo špecializovanej samostatnej skupiny pobytovej formy Centra pre deti a rodiny tešia na letné prázdniny. Rovnako sa tešia, že stretnú svojich kamarátov z profesionálnych náhradných rodín Centra a sú plné očakávaní čo zažijú a aké výlety podniknú. Tento rok mali deti množstvo zážitkov a aktivít, ktorým sa tešili a naplno si ich užili. Poďme sa spoločne pozrieť ako vyzerali ,,Letné prázdniny 2021“ našich detí......

Leto sa odštartovalo výletom s turistickým vláčikom ,,Thomas Expres“, ktorý deti vyzdvihol rovno pred Centrom pre deti a rodiny a rovnako ich priniesol naspäť až k dverám. Deti si mohli vychutnať jazdu vláčikom a zároveň sa pokochať prírodou a krásami Komárna počas celej hodinky.

Počas horúcich letných dní mali možnosť navštíviť a schladiť sa na ,,Termálnom kúpalisku v Komárne“. Okrem kúpania si užili tobogány, chýbal im už len Miro Jaroš s ich obľúbenou pesničkou Tobogán ????.

Deti sa od kúpaliska presunuli k zvieratkám do Veľkého Lélu, ktorý je súčasťou obce Zlatná na Ostrove. Tu mali možnosť vidieť príklad hospodárenia človeka v súlade s prírodou. Okrem koňov, zajacov, mačiek, kravičiek stretli aj osla, kozy, ovečky a mnohé iné zvieratá. Počas výletu dosýtosti vyhľadali zvieratká a zároveň poobdivovali krásu matky prírody v podobe Dunaja a Veľkého Lélu.

Toto leto bolo bohaté na zvieratká a okrem Veľkého Lélu deti navštívili ZOO PARK, ktorý privítal do Komárna. Prvýkrát zažili na vlastné oči kúpanie slonov vo Váhu a naživo sa stretli so slonmi, s ťavou, s krokodílmi, s poníkmi, s lamami a ďalšími mnohými zvieratkami. Slony vzbudzovali rešpekt svojou veľkosťou, korytnačky svojím vekom, krokodíly zas veľkými zubami a pri ťave sme sa báli, že nás opľuje ????.

Okrem spomínaných výletov, zážitkov a aktivít mali deti poobedné a voľnočasové aktivity v podobe pieskoviska, hojdačiek, trojkoliek, trampolíny a kúpania sa v mini bazéne počas horúcich letných dní. Zorganizovali si súťaž ,,MasterChef – MesterCukrász“ v pečení tort z piesku a víťazom sa rozdávali diplomy.

Čo je to tá Capoeira? – pýtali sa neustále deti. Capoeira je brazílsky bojový tanec otrokov, ktorý je v dnešnej dobe vnímaný ako bojový šport so striktnými pravidlami. Rozhodli sme sa preto, že oslovíme ,,Latina“, ktorý sa tomuto športu aktívne venuje a je jeho hlavným predstaviteľom vrámci mesta Komárno.  Dohodli sme sa, že sa stretneme na Mŕtvom ramene Váhu v Komárne počas doobedných hodín a zároveň to spojíme s rannou rozcvičkou detí. Deti si tzv. tréning užili, precvičili všetky kosti a vytvorili Latinovi plagát ako poďakovanie, že nám venoval svoj čas.

Deti sa s letom rozlúčili a uzavreli prostredníctvom ,,Gofri párty“.  Aktívne pomáhali pri vyzdobovaní vonkajšej terasy a rovnako aj v príprave gofri. Otvorilo sa detské šampanské a deti si spoločne pripili na koniec leta a začiatok nového školského roka. Hudba hrala, tancovalo sa.....jednoducho záverečná párty ako má byť!

Vďaka patrí vychovávateľom a všetkým zainteresovaným kolegom, ktorí sa spolupodieľali na vytvorení bohatého letného programu plného skvelých výletov, zážitkov a aktivít.

Ako pomôcť?

Prispieť môžete hračkami, oblečením alebo aj finančne. Každá pomoc deťom sa počíta.